Gry karciane, mimo że znane od tysiąca lat – wciąż wybierane do zabawy!

Gry karciane są znane już od tysiąca lat. Mimo tak sporego czasu, od ich powstania, wciąż stanowią jeden z najciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Nie tylko dorośli lubią tę formę zabawy – również najmłodsi szybko rozumieją zasady i chętnie spędzają wolny czas przy grach karcianych. Wystarczy
odpowiednio dobierać poziom trudności do wieku dziecka a nauka kształtów, kolorów, cyfr umieszczanych na kartach przyjdzie zdecydowanie łatwiej. Przecież gry mają edukować i pozwolić na miłe spędzanie czasu.

Gry karciane – przyjemne z pożytecznym

Gry karciane dostępne w sklepie internetowym bezdyskusyjnie można zaliczyć do tych, które dają nie tylko świetną zabawą, ale także inne wartości i korzyści. Do ich grona możemy zaliczyć między innymi:

– pobudzają umysł
– poprawiają pamięć krótkotrwałą i długoterminową
– doskonały trening dla mózgu
– pozwalają nabyć umiejętności planowania i przewidywania
– uczą logicznego myślenia
– wymuszają osiągnąć zamierzone cele
– powodują interakcje werbalną
– gry uruchamiają wiele nowych umiejętności poznawczych
– wymagają skupienia
– pobudzają szare komórki
– poprawiają samopoczucie

W jakie gry karciane warto zainwestować?

Wiadomo, że każda gra powinna być dobrana w sposób adekwatny do wieku naszej pociechy. Jednak najchętniej wybieranymi są na pewno:

– misia i jej mali pacjenci
– kto to zrobił?
– zgadnij kim jestem?
– potwory do szafy
– paszczaki
– kotobirynt
– baobab
– blank
– miszmasz
– głębia
– Piotruś
– nie bądź osiołkiem
– wszystko albo nic
– uno Junior
– cortex
– dobble

Wiele z tych gier polega na logicznym myśleniu, czy też zręczności. Gry karciane to nie tylko dobra zabawa dla dziecka, ale także opcja na spędzenie miło czasu w gronie rodzinnym. Tego rodzaju zabawy, pozwalają na szybszą naukę istotnych i ważnych elementów w życiu każdego człowieka. Często dzieje się to nieświadomie a nauka traktowana jest przez dziecko jako zabawa. Edukacja poprzez zabawę – to najlepsze rozwiązanie by nasze pociechy z chęcią rozwijały się intelektualnie.